0

Zajazd pod Gołębiem

Oprócz funkcji zajazdu obiekt w niektóre dni tygodnia pełni także rolę sali weselnej.

Według właścicieli karczma ta wyróżnia się dobrą lokalizacją i zacisznym otoczeniem pełnym zieleni.

A jak jest w istocie. Sala zlokalizowana jest opodal trasy Bydgoszcz Toruń jadąc z Bydgoszczy poprzez most Fordoński . O zacisznym miejscu więc nie ma mowy. Są natomiast nasadzone drzewka, krzewy jednakże mimo najszczerszych chęci gospodarzy są one jeszcze niezbyt okazałe .

Jednak zacisze nie jest nam niezbędne do zabawy weselnej . Można tam swobodnie dojechać samochodem na salę wesleną i zaprakować. Powrót jednak zamówoną taksóką może jednak się okazać niepołacalny. Może warto wówczas skorzystać z rezerwacji niewielkiego pokoju gościnnego.

Zresztą po zabawie weselnej trzeba odpocząć a można przecież na poprawinach.

Na zapleczu zajazdu można także skorzystać ze specjalnie przygotowanego miejsca na ślub oczywiście cywilny.

Wadą takiego rozwiązania jest małe przygotowanie lokalu do takiej uroczystości. Owszem zadaszenie jest jednakże nie pomieści ono wszystkich gości chcących się schronić bądź przed upalnym słońcem czy też deszczem.

Szkoda także, że lokal nie zapewnia właściwego nagłośnienia bazując na uprzejmości zespołów czy prezenterów.

Ogólnie pomysł dobry ale dla kamerzysty brak dobrego źródła dżwięku zagłuszanego rykiem przejeżdzających pojazdów czy też okolicznych maszyn rolniczych może być nie lada wyzwaniem.

Podobnie fotograf ślubny musi się wspiąć na wyżyny swoich umiejętnosci aby dobrze doświetlić plan zdjęć mimo „przepalonych” części tła.

Trzeba jednak sprawiedliwie przyznać, zę warunki zabawy są dobre mimo zakazu wypływającego od właściciela lokalu do stosowania np dymów także zminych w obawie do „francuski” sufit .

Chwalimy także za przyzwoity catering. Kiedyś startujący do miana lokalnego zajazdu w wiejskim stylu lokal dziś stara się wypłynąć na szersze wody sali balowej – i wystrój wnętrza na to wskazuje.

„FRANCUSKI” SUFIT


Widok Sali weselnej
Niestety nie widać żywych gołębi
Zajazd w pełnej okazałości.